Honor roll logo

Sixth grade

honor roll

GPA 3.0-3.49

Sahnas Abdi, Trevor Aitchison, Gavin Arndt, Jaden Avelsgard, Hamzah Ayour, Carson Barbera, Mckenzie Benedict, Parker Berry, Zoe Bigalk, Jayden Bisbee, Nicholas Bixby, Lucy Blaess, Ella Bloom, David Bodin, Sienna Bounds, Ivy Brooks, Devante Brown, Dani Bruestle, Anders Cambronne, Tanner Campbell, Shyla Cardenas, Mason Carman, Abigail Carr, Lucas Clark, Katelyn Cloudt, Andrew Coleman, Melissa Creed, Josie Dalzell, Zarina Darouie, Kalia Davitch, Alexander Difrischia, Dagan Dille, Tanner Douglas, Natalie Eicher,Gabriel Erickson, Abigail Finkenaur, Hayden Flanagan, Delaina Fristed, Kaitlyn Gilbertson, Terran Gipson, Maximillian Goebel, Tarun Gopi, Carly Gordon, Addison Gravelle, Ekaterina Grebenyuk, Chase Grendahl, Sabirin Haji, Elijah Hannover, Maggie Hansen, Alexis Hanson, Camryn Hanson, Dominic Hanson, Alex Haugen, Carnetha Heard, Carson Heinzelman, Braxton Helmers, Kaiya Hirano, Kennedy Holte, Chase Howley, Nicholas Huebener, Ayub Hussein, Yousif Ibrahim, Ashton Jaeger, Brody Jensen, Eleanore Jensen, Cohen Johnson, Hayden Johnson, Nolan Johnson, Tiana Johnson, Elen Kaploukha, Brayden Kelly, Isabella Kiesner, Julia Klasell, Ava Kleven, Quinten Korolewski, Mikhail Krauchanka, Breauna Krueger, Kate Kucera, Morgan Langridge, Madelynn Larsen, John Lewis, Jenna Lewison, Ethan Lieske, Mariah Lipscomb, James Logan, Amani Mackori, Jenna Malley, Adrian Manivanh, Rylan Mann, Tullen Mannion, Journeye Martin, Alyssa Marvel, Cara McCarty, Helena McLean, Asher McVety, Parker Melott, Aden Mills, Mason Mittag, Keeley Mohling, Ethan Monn, Alyvia Myers, Austyn Nelson, Charlie Nelson, Zachary Nelson, Jolene Nguyen, Kaedyn Nicewanner, Madeline Niosi, Ryan Nolan, Griffin Nordrum, Lilliannah Ocel, Chloe Olson, Sawyer Olson, Evan Pearson, Kailey Peterson, Jake Pfannenstein, Vivathana Pho, Lily Polensky, Ellicia Prekker, Carter Quinn, Carter Rantala, Matvei Razarvin, Connor Rhoden, Carter Rhodenbaugh, Sadie Sadlack, Aaheli Sarkar, Kaylie Schmidt, Brynn Schuurmans, Annabel Scudds, Mason Shannon, Amanda Shero, Hinata Shryock, Kendra Smith, Marina Soria, Roy Stach, Marissa Steers, Alex Stohr, Evelyn Stomberg, Andrea Stordahl, Sebastien Swanepoel, Henry Swensen, Somaiya Tes, Weston Thompson, Thoentaan Thongvanh, Anabel Trinh, Nyla Trippel, Zoe Tuma, Tomas Valdivia, Kyler Walters, Parker Wenkus, Skyler Werner, Kaitlyn Westerholm, Jackson Wheelock, Dylan Wicke, Addison Wolf, Tyson Wollenberg, Jack Worrell, Ella Yates

Sixth grade

principal’s honor roll

GPA 3.5-4.0

Isaac Abdi, Daniyal Abedi, Cole Abrahamson, Jillian Albright, Dylan Allen, Sophia Amundson, Ava Anderson, Emma Anderson, Evan Anderson, Samantha Anderson, Nosim Anokye-Agyei, Ella Arbach, Juliana Arias, Aveyda Arneson, Dominik Asakenas, Chelsea Asante-Buabeng, Paige Audas, Sophi Baccam, Madelynn Banas, Addison Barbo, Tristan Bartosevic, Kylee Batulis, Jason Baudoin, Haley Baum, Cooper Beardsley, Owen Beaudette, Brody Beckman, Adera Bekere, Lauren Belair, Joseph Benson, Mackenzie Benson, Taylor Benson, Samuel Berg, Dylan Bertelson, Peter Bigalk, Summer Blankmeyer, Ryan Block, Johnny Boe, McKena Boles, Molly Borlaug, Logyn Bottemiller, Hayden Boyles, Alexis Brannen, Cole Brinkman, Drew Brinkman, Samuel Britton, Cecilia Brudevold, Benjamin Buettner, Lily Burandt, John Burke, Sidney Burley, Talia Bushman, Myanna Calvert, Grace Canney, Jonas Cappiello, Sophie Cappiello, Cole Carlson, Emily Carlson, Samantha Carlton, Tucker Carney, Isabella Cavallaro, Jack Celatka, Samantha Chai, Blake Chapman, Brendan Chayer, Zachary Christofferson, Ava Clausen, Samantha Cleary, Meredith Clemens, Anne Marie Cline, Katana Coburn, Sophia Coffman, Noah Collins, Lila Comp, Addison Cowan, Adam Crosby, Hunter Crowley, Samuel Dahlen, Andrew Dauer, Raegan Dean, Noah Deden, Haydee Delgado, Gabrial Depauw, Martin Deutschmann, Jackson Didion, Andrew Doheny, Anastasia Dombek, Chase Douglas, Maia Drolia, Olivia Drumm, Madilyn Duch, Teagan Duffy, Eden Dunbar, Jaymin Eischens, Griffin Elliott, Analisa Erkkila, Anton Ermolenko, Olivia Esch, Dalton Esser, Hanna Evavold, Malin Everson, Logan Farmer, Prince Faulk, Madeline Ferreras, Cody Field, Karsten Fischer, Emily Flasher, Aidan Flood, Layla Fredrickson, Nadia Frost, Lydia Fuller, Rihanna Fullilove, Reesa Fumanti, Lucy Gabrio, Matthew Gagliardi, Grace Galbus, Joseph Gannon, Iris Garay, Leonardo Gardner, Gianna Gartner, Sara Gastony, Lauren Gatti, Jeremiah Gear, Hannah Gednalski, Reese Gendron, Gavin George, Ada Joy Gerhardt, Chloe Gogolin, Daniel Gonzalez, Ian Gonzalez Rivera, Isabelle Gordon, Logan Graham, Noah Gratz, Lukas Grayson, Aidan Green, Malaya Green, Ryder Green, Emma Greiner, Xander Gronneberg, Colten Gunderson, Hailey Haferman, Bode Hage, Samiya Haji, Kayla Halfen, Lance Hallstrom, Caden Hamilton, Ty Hamsund, Rishi Hari, James Hatlevig, Ty Haugh, Sophia Hauser, Isabella Hawkins, Dylan Hawley, Madeline Heidemann, Jake Heinrich, Taylor Hendrickson, Ellyson Henjum, Abby Henry, Tristyn Her, Samantha Herbst, Jack Herendeen, Elleana Herz, Audrina Hess, Lindsay Higgins, Ethan Hoang, Zachary Hockford, Ayden Hogan, Bennett Holloway, Jasmine Hop, Sienna Hovda, Teegan Hoveland, Sadie Hustad, Chase Indihar, Aliyah Irmiter, Layne Irvine, Sebastian Jasnoch, Sabrina Jaspers, Elliana Jefferson, Kaitlyn Jenc, Woeser Jenpa, Amalia Jezierski, Addison Johnson, Boden Johnson, Dove Johnson, George Johnson, Hannah Johnson, Joshua Johnson, Katrina Johnson, Kristyna Johnson, Megan Johnson, Patrick Johnston, Lucille Jones, Amelia Joswiak, Colin Junge, Teagan Jurek, Maverick Just, Noah Kalipe, Sophie Kalis, Siddharth Kallam, Vikram Kandula, Cavin Kanis, Makayla Karich, Tyler Keegan-Gay, Brayden Kellen, Kendra Kes, Aliyah Kessler, Sadie Kettelkamp, Zara Khan, Joshua Knox, Cate Koehmstedt, Jackson Koenig, Benjamin Kohler, Dawn Kopp-Spear, Darina Kosolapova, Sadie Kronmiller, Courtney Krueger, Eva Kurien, Ethan Ladner, Brody Lawrence, Bennett Legg, Corinne Lehnert, Olivia Lesch, Rowan Letofsky, Brayden Lillemoen, Mason Lindblom, Grace Literski, Enzo Lomagno, Tanner Long, Isabella Lunn, Makenna Lyons, Tyler Maas, Haddie Macgillivray, Chase Mackinnon, Tanvi Maddi, Peyton Madera, Lindsey Madsen, McKenna Maershbecker, Natalie Mahowald, Ryan Mai, John Maines, Nolan Mancini, Madison Maroney, Griffin Marshall, Nolan Martinson, Diya Mathew, Lily Mathis, Samantha Mattson, Sydney Mattson, Asher Maupin, Aiden Mbinda, Samantha McDonald, Ava McHenry, Madelyn McHenry, Elisabeth McNair, Josephine McWilliams, Emily Melott, Annika Meyer, Peyton Meyers, Beckett Miller, Samia Mohamed, Jayvyn Mohamoud, Sumaya Mohamud, Kellen Moline, Owen Moore, Parker Moore, Courtney Moras, Samuel Motzko, Maddy Moynihan, Ilyass Muse, Sean Nadeau, Chloe Nelson, Morgan Nemecek, Noelle Netz, Ellen Neuharth, Savannah Newhard, Katie Nguyen, Khanh Nguyen, Raegan Nordin, Lilliana Oelrich, Ellie Ohlmann, Ciera Olinger, Abby Olson, Ingrid Olson, Miles Olson, Arwa Osman, Ella Osthimer, Obioma Osuji, Isabel Parker, Claire Parlin, Landis Parsley, Avery Paul, Sawyer Pauna, Natalie Payne, Grayson Pederson, Dylan Penne, Brayden Peterson, Grace Peterson, Owen Peterson, Addison Petschl, Breana Phillips, Madison Pickenpack, Carly Pickett, Sahana Pillai, Britney Pinkowski, Isabella Pirri, Elaina Polding, Nikita Quan, Austin Ratnasingha, Dylan Raveling, Srilakshmi Reddy, Charles Reese, Hannah Reierson, Brayden Reimers, Isabelle Reinders, Gabriel Risser, Isabella Ritz, Amelia Roberts, Brianna Roberts, Amira Rodriguez, Hadden Rojas, Ava Rolfshus, Kendall Rook, Hattie Rosenberg, Jayden Rothmeyer, Carter Roush, Grace Rull, Gavin Ruprecht, Camden Salmela, Ikram Samat, Jasmine Sanmoogan, Brenden Schaper, Andrew Scheffert, Lauren Schindler, Nolan Schroeder, Isabella Schuller, Bryson Schumacher, Luke Schwandt, Benjamin Seeman, Nicholas Selle, Bridgette Selmer, Jaden Sensenbaugh, Carter Sepeda, Greta Severeid, Kayla Sevlie, Sahid Shuman, Sara Silko, Viktor Silko, Alexander Simba, Mataya Smith, Tyler Smith, Paige Soderberg, Chloe Soundara, Owen Souphaphan, Addyson Sprecher, Luella Stangler, Rowan Steiner, Camryn Stepanek, Gianna Stiehm, Gabriella Stratton, Allison Stroup, Lyncoln Sturm, Sofia Suarez, Aubrie Sutherland, Makenzie Sutter, Taylor Tate, Alexandra Teske, Ethan Thayer, Rachel Thibault, Caden Thompson, Morgan Thompson, Aubrey Thoms, Evelyn Timmerman, Aiden Tourtillott, Jayden Tran, Addison Trice, Owen Trondson, Amanda Trudeau, Clara Tutty, Supriya Upadhyay, Lydia Van Leeuwen, Daniel Vannett, Emily Vasilchenkov, Katherine Vaughn, Jaiden Vega, Samhitha Venkata, Bryn Voll, Lauren Von Eschen, Mingka Wacker, Noah Wagner, Lillian Walton, Anna Wang, Paige Watkins, Tula Welch, Nicholas Wikstrom, Jack Willmert, Denari Wilson, Elizabeth Wolff, Abbigail Wood, Garrett Wood, Kaia Wozney, Jake Written, Eve Wylde, Hailey Wynn, Hudson Young, Kendall Young, Ainsley Zelenka, Sofia Zemlianskij, Olivia Zirbel, Trevor Zwart

Seventh grade

honor roll

GPA 3.0-3.49

Megan Adams, Zachary Alemu, Kayla Alvarez, Via Amistad, Madison Andrews, Erik Arbach, Canab Awil, Talia Baldzicki, Joseph Barrett, Adam Bathen, Elliot Beasley, Finley Bernhardt-Peterson, Michelle Bertelson, Connor Betsinger, Raidyn Bilotta, Meghan Binkowski, Mason Bozaich, Sol-Yahara Bravo Aguilar, Gavin Brening, Logan Buss, David Carignan, Sawyer Casey, Peyton Cauley, Logan Chock, Andrew Christensen, Yulianne Coronado Jaime, Greta Craig, Veronica Cruz, Jack Danger, Meghan Danger, Andrew Davis, Maci Derks, Nora Dileva, Camila Duarte Nava, Kyza Duevel, Lauren Dufault, Nicholas Dulian, Emma Elstrom, Samuel Erwin-Sweeney, Logan Florek, Veronica Frank, Autumn Gallus, Kylee Gehrke, Jackson George, Laura Gillespie, Lauren Glynn, John Graham, Cole Gramlow, Annabeth Green, Myles Greenwood, Hannah Greff, Kendall Hafermann, Jason Haidar, Alivia Hanover, Peyton Happe, Parker Healy, Nathaniel Hetland, Marley Hilton-Sinzheimer, Benjamin Hizon, Kaiya Hoban, Maggie Hoen, Samuel Holm, Zachary Hopkins, Mason Horter, Wyatt Hover, Liev Jacquemart, Paulina Jaime Duque, Dimitry Jelinek, Zachary Johnson, Lauren Jonas, Ava Jones, Ethan Juve, Hannah Kalal, Luke Kane, Breelyn Kanz, Addison Kelly, Nicholas Kelly, Caden Kmieciak, Grace Koch, Maximus Koch, Keagan Kolodziej, Brayden Krause, Zachary Kuehn, Dylan Kulper, Riley Kurtz, Logan Lake, Molly Lang, Kaden Lange, Peyton Larson, Briana Lebaron, Griffin Leining, Brynn Lepper, Sean Leutner, Finnegan Lillicrap, Isaiah Littlejohn, Luke Loehlein, Calvin Lundquist, Ricardo Martinez, Emerson Mattox, Isabella Maurer, Matthew Mccullough, Isabella Mcdonald, Ethan Mejia, Kayla Michaels, Talia Miernicki, Ella Miller, Lily Miller, Ahmed Mohamud, Ike Morrill, Sebastian Niewinski, Zoey Norris, Faith Nyamoita, Lucille Nyhus, Gavin Olson, Hunter Onson, Abdirahim Osman, Joshua Ostrowski, Brayden Pelcl, Bradley Pepin, Drew Peterson, Emery Peterson, Mitchell Plaisted, Justin Pohl, Macy Ramstad, Samantha Rich, Connor Richards, Kailani Roberts, Daniel Rudolph, Benjamin Sandoval, Berit Schaefer, Michael Schulte, Ledger Sears, Kyndra Segler, Alejandro Serrato, Jake Shannon, Nyadiel Sigin, Cassidy Smith, Aleksandra Sokolinsky, Lucia Solari, Ivy Solt, Payton Soukup, Mason Storlie, Lillian Stouder, Tyler Strom, Christian Sullivan, Kate Sullivan, Santiago Swann, Niklas Swenson, Carmen Taddei, Danika Terrell, Liam Thompson, Tyler Turzinski, Rubie Ullrich, Carlos Valdivia, Brin Van Zinderen, Tanner Vance, Violet Vang, Dylan Vannett, Juanita Vargas, Luke Voll, Emma Wade, Virginia Wagner, Norah Wagoner, Henry Waltz, David Watzl, Benjamin Willer, Tyler Williams, Chase Woodward, Isabella Wright, Carter Wunsch, Evan Yaremchuk, Anastasia Zadvornykh, Kaylie Zephier

Seventh grade principal’s honor roll

GPA 3.5-4.0

Caleb Abbott, Anfac Aden, Lukas Aidas, Cecilia Albrecht, Bailey Anderson, Kaleb Anderson, Kathryn Anderson, Megan Anderson, Gavin Armitage, Jackson Armour, Mason Baas, Kloee Bachmann, Jonah Baker, Sophia Basile, Brooke Baum, Paige Baur, Ava Beaton, Alexa Belair, Rory Bellmont, Angelica Benitez, Mario Bernard, Stella Bernard, Alexa Bianchi-Rossi, Sophia Bildeaux, Kollyn Birkel, Lianna Boles, Makenzie Bounds, Breana Bowman, Ella Bowman, Jacob Brandt, Owen Bredeson, Ciara Breitbarth, Alaethia Bridges, Erika Briggs, Zackary Briggs, Anna Britton, Jacob Brown, Nicholas Buetow, Allison Cammerrer, Yuechen Cao, Calvin Capelle, Eric Carlson, Maya Carney, Tyson Caswell, Ashlyn Chant, Emily Chauphan, Youngseok Choi, Kelly Christensen, Addelay Christianson, Jackson Clayton, Reese Cochenour, Ellie Coghlan, Joshua Cole, Caleb Collins, James Conley, Brody Connor, Danielle Cook, Jaelyn Crooks, Maddox Csiki, Adnan Dahir, Briarleigh Dahl, David Dang, Morgan Daugaard, Jackson Delain, William Demars, Rylie Derusha, Megan Downer, Carter Dubore, Sydney Dubore, Jasmine Duhadway, Ava Duroche, Charles Eastman, Sydney Ebert, Levi Eiter, Mackenzie Elasky, Bella Elert, Liam Evans, Brooke Everson, Tegan Featherstone, Emerson Field, Ella Finger, Haven Fisher, Keegan Flynn, Declan Folger, Katherine Foltz, Mara Fontana, Emily Forster, Samuel Foss, Andrew Fouberg, Bria Fowble, Carson Fox, Nissa Frantz, Blake Franzen, Kiera Gadberry, Abigail Garcia, Monica Gardner, Tessa Ginkel, Zachary Glum, Griffin Goetz, Lucy Gores, Lilia Grabow, Brenna Green, Kai Greene, Adam Greengrass, Allison Grotjohn, Abigail Grove, Leah Guetter, Luke Guida, Gavin Guimont, Derek Gust, Kayla Ha, Carter Haack, Ethan Haeder, Maria Halford, Brady Hallberg, Owen Hammett, Paige Hansen, Keira Hanson, Amelia Hartl, Marin Harvey, Sabrina Hauschildt, Kaylee Hawks, Reese Haycraft, Jude Heide, Abigail Heil, Hannah Helberg, Ellison Hempel, Abigail Heuckendorf, Claire Hilzendeger, Molly Holden, Brooklynn Holmberg, Bree Holmes, Landon Holz, Makenna Homerin, Abigail Horkey, Joselyn Horner, Luke Horton, Paige Hover, Alexander Hulskotter, Aleena Hussain, Anise Izumi, Dhruv Japa, Alexander Jarman, Brianna Jenkins, Norbu Jenpa, Lena Johnson, Lolah Johnson, Mia Johnson, Noah Johnson, William Jones, Sophia Jongeling, Benjamin Jorgensen, Linnea Jungers, Nikhil Kandi, Peytan Kasel, Sydney Kashmark, Alicia Keil, Ava Kennedy, Jackson Kennedy, Kadence Kerber, Jeremy Kes, Allie Ketelsen, Jayden Kewley, Philip Khomyakov, Alexis Klema, Danika Klimova, Lauryn Knutson, Hana Ko, Anna Kocina, Gabriella Koehler, Mason Kong, Ethan Kosin, Elizabeth Krings, Natalie Kuboushek, Aleksei Kuksenko, Henry Kwiat, Emma Landberg, Sarah Langridge, Megan Larson, Jeremiah Lebaron, Kaitlyn Leclair, Jocelyn Lee, Evelyn Lehnert, William Liebl, Gabrielle Littman, Jett Loechler, Ethan Loeffler, Grace Lofald, Jack Loffhagen, Ava Loftness, Max Loftus, Claire Logeais, Maxwell Lonergan, Ashlyn Long, Lucy Lund, Cody Lyons, Peter Maes, Chloe Magnuson, Adaline Maiwurm, Emily Malecha, Thomas Malmberg, Brooke Marquardt, Maxwell Maslowski, Jacob Mastous, Jocelyn McCabe-Drumm, Annabel McCann, Maddison McCarthy, Conor McCrave, Robert Mccroskey, Leah Mcculloch, Amanda Mcroberts, Gavin Michels, Prestyn Micklo, Ethan Miller, Shaili Modi, Katelyn Moeller, Anya Moen, Hamda Mohammad, Sabirin Mohamud, Maddox Mork, Dylan Moyers, Amelia Muir, Abhinav Muppidi, Kavya Muppidi, Kennedy Murton, Samuel Nelson, Elodie Nemeth, Maverick Nevin, Nancy Nguyen, Natalie Nguyen, Nghi Nguyen, Jack Nicolet, Griffin Noble, Panha Nong, Keller Noonan, Sawarine Nuon, Joseph O’Connell, Thomas O’Hara, Ainsley O’Konski, Reeve Olson, Matthew Ondracek, Ashley Parra-Laurence, Joshua Pascanik, Cole Patzman, Peyton Paulus, Delaney Paur, Madison Pavelich, Alexander Pearson, Levi Pederson, William Penkert, Broden Percival, Rubens Pessanha, Alexandra Peterson, Evan Peterson, Madilynn Peterson, Jenna Pettes, Hannah Pfankuch, Anh Pham, Ben Phommachanh, Anna Pocrnich, Tristan Pownall, Cole Priebe, Natalie Quan, Dylan Raichert, Max Rathbun, Addison Ream, Eliana Reckmeyer, Ethan Reinsbach, Morgan Richardson, Arianna Roopnarine, Charles Roush, Jayla Rucker, Nicholas Rull, Jason Rusch, Carissa Sabby, Joseph Savage, Madeline Sazama, Jaxson Schermerhorn, Renae Schlangen, Emily Schlemmer, Brock Schmid, Tayah Schmidt, Josephine Schoemer, Kylie Schroeder, Riley Shaughnessy, Mariya Silko, Kealey Sillman, Kaitlyn Simonson, Aaron Siven, Jillian Skoglund, Isabel Smith, Benjamin Snider, Kale Solem, Nary Sophea, Shayera Spero, Savanna Stekly, Lillian Stelzig, Elijah Stevens, Sadie Stimmler, Maya Stocker, Bradley Stout, Taylor Symington, Kayla Telshaw, Yafet Tesfai, Ella Theis, Sienna Thin Elk Contreras, Ava Thomas, Brayden Thompson, Gabrielle Thompson, Brecken Thorpe, Brooklynne Thorson, Emma Thorson, Lauren Thurk, George Tocko, Margarite Tompkins, Derek Torborg, Anna Trachsel, Ian Tran, Connor Tschepen, Elli Tufto, Gabriella Tupy, Dillon Tushie, Alison Velline, Layla Vennink, Alexandra Ver Meer, Olivia Voels, Michael Walz, Kylie Wampler, Helen Warner, Maiya Warner, Aimee-Rae Weaver, Amelia Weber, Nolan Weisz, Joseph Welch, Paris Weulander, Emily Williams, Emersyn Wilson, Marcella Wilson, Rowan Wilson, Cade Wozney, Carlie Wright, Thomas Wyckoff, Devin Zender, Samantha Zerwas, Harry Zheng, Brock Zurn

Eighth grade

honor roll

GPA 3.0-3.49

Lydia Aamodt, Jidechukwu Abasiri, Kinberly Addo, Tyler Aitchison, Fatima Amin, Ashley Anderson, Onna Anderson, Ren Anderson, Hayden Anthony, Grace Austinson, Jaxson Barrett, William Bauleke, Carly Baumer, Kylie Berg, Greyson Betzold, Hannah Blankmeyer, Finn Bloomquist, Erika Bodin, Nathan Boettner, Layla Bondhus, Heather Borchardt, Katelyn Brager, Ronnie Bratton, Reece Brenna, Taliah Brewer, Jack Briant, Courtney Briggs, Addison Brooks, Cayden Brooks, Charles Bumann, Carter Burt, Mariah Cazarez, Cristian Cerda, Blake Clausen, Jack Clay, Katrina Coburn, Ray Coffelt, Tyler Coglitore, Elizabeth Coleman, Joseph Coleman, Joseph Conley, Joshua Dehkes, Blake Dobberstein, Lauren Domer, Kayla Dovenmuehler, Christina Edlund, Nicholas Eisenach, Karsyn Elliott, Zachary Ellis, Alesi Evavold, Young-Shuh Fan, Reese Flood, Megan Fogarty, Gabriel Freeman, Taylor Gamst, Willem Garrity, Ben Geil, Chaoyue Geng, Dominik Giancarlo, Ashlee Glover, Nathan Gold, Brian Ha, Jordan Hage, Colin Hansen, Valencia Haughton, Devin Hoban, Christian Hokanson, Madison Horton, Zamzam Ibrahim, Henry Ith, Ryan Jensen, Jeremy Jerdee, Andrew Johnson, Daniel Johnson, Lilja Johnson, Claire Jones, Presley Jordan, Grant Kaisersatt, Sterling Kannenberg, Maksym Khutorianskyi, Samantha Kiesner, Ashley King-Seeman, Gunnar Kons, Brayden Krieger, Cole Krueger, Carter Kucera, Cuong Le, Kayden Lervick, Christina Lewison, Lindsay Lu, Pavlo Lukyanchuk, Erika Lundell, Brayden Luukkonen, Joseph Luurtsema, Ava Lykken, Mia Mackinnon, Teig Madera, Jaelin Mann, Hayden Mauseth, Julie McCarthy, Carley Meyer, Max Meyer, Andy Mounesamlouath, Matthew Mullins, Aliyah Narine, Halle Nelson, Jacob Nelson, Rose Netz, Kaylene Nguyen, Khang Nguyen, Owen Oelke, Charles Olson, Corbin Olson, Kalia Peterson, Benjamin Phillips, Vienna Phommachanh, Ella Polensky, Leighton Prin, Evan Pruse, Caden Quinn, Breanna Reinsbach, Will Renken, Charles Rice, Allison Richards, Hannah Riley, Noah Risser, Nico Rivera, Kyle Rothmeyer, Christopher Ruetten, Jacob Russell, Drew Sader, Sadie Salo, Ava Fatim Sanyang, Anthony Schmidt, Teigan Schreiner, Rylie Schulberg, Jack Schuller, Aidan Scott, Jack Selle, Abigail Slack, Jacob Smith, Tristan Soundara, Gavin Stanton, Halia Stegeman, Blake Stout, Diego Suarez, Jose Subero, Gabriel Sutton, Lexis Swain, Madison Swartout, Kellen Swenson, Caitlin Taggart, Logan Taylor, Callie Tedford, Arabella Thrasher, Lauren Tilkes, Quienson Tran, Nicholas Trippel, Alexis Tuma, Savanna Vance, Anna Van-Helden, Lillian Velazquez, Isabella Vennink-White, David Vu, Alexandra Wagner, Ella Wall, Rowan Whalen, Ava Wheelock, Caden Wick, James Parker Wild, Lucy Willette, Mitchell Wold, Mya Yaeger-Silverthorn, Matthew Zimmerman

Eighth grade

principal’s honor roll

GPA 3.5-4.0

Caleb Aamodt, Madelyn Abney, Kyla Ahlstrom, Kaitlyn Albrecht, Abdirizak Ali, Logan Allen, Kieran Anders, Dylan Anderson, Jenna Anderson, Jordan Anderson, Max Anderson, Molly Anderson, Tristan Anderson, Cody Andrews, Ethan Andryski, Olivia Arias, Lauren Barclay, Lauren Bauer, Ava Becker, Caelan Becker, Drew Beckman, Ava Benko, Cassidy Benson, Daniel Bergan, Samantha Berndt, Jack Betsinger, Daniella Bidgood, Isabella Bilyeu, Callie Blanchette, Benton Blattner, Clare Bodine, Michael Bremer, Abigail Brett, Benjamin Brower, Harrison Brown, Maren Buettner, Kaden Bui, Drew Burley, Ethan Burress, Anna Busker, Isabelle Cappiello, Madeleine Cappiello, Alexis Carlson, Kirk Carlson, Eliana Castor, Lydia Chapman, Ava Charon, Kaiden Cheung, Pavel Cholak, Amelia Christofferson, Ryan Cochenour, Hannah Cole, Madison Collard, Haley Cooper, Carly Copeland, Victoria Cvancara, Ethan Danner, Luke Danyi, Erica Dauer, Braden Deboer, Sara Deden, Cole Derusha, Casidhe Devlin, Lana Disrud, Sienna Domagalski, Gianna Doth, Julia Drussell, Lincoln Duckson, Isabelle Dwire, James Easterlund, Samantha Eavzan, Alec Ebeling, Mikaela Edgar, Jakina Edwards, Emily Eisma, Brendan Elsen, Will Emerson, Graham Erickson, Andrew Evenson, Ava Farley, Logan Field, Linus Fleek, Spencer Ford, Ava Frothinger, Barrett Fuerst, Isabella Gagliardi, Shelby Gambucci, Abby Gardiner, Chloe Gilbertson, Clara Gillen, Jobe Glashagel, Mila Goebel, Jackson Golberg, Charlie Graupmann, Jason Green, Piper Green, Ansal Guled, Hailey Gust, Rebecca Haferman, Julie Haidar, Sophia Hall, Anna Hamsund, Olivia Hansen, Kole Hanson, Paige Harvego, Kina Haugh, Sophia Hawkins, Andrew Hendrickson, Riley Hendrickson, Luke Hennessy, Emily Hensel, Brianna Herbst, Samantha Heuckendorf, Abigail Hockford, Nicholas Hoepner, Kelly Hoff, Tea Hollander, Abigail Holst, Aiden Horel, Tianna Houske, Natalie Hover, Ava Huebener, Jasir Hussain, Reese Huston, Yasmeen Ibrahim, Luke Jacobson, Ella Joesting, Aryahana Johnson, Brady Johnson, Hudson Johnson, Julia Johnson, Bennett Just, Brandon Kaisersatt, Monet Kallevig, Lauren Karner, Rayna Kelch, Kaden Kelly, Sarah Kelm, Nicholas Kieser, Luella Kilcher, Jack Kizer, Sara Knott, Carson Kohout, Ava Krause, Alex Krawza, Laine Krekelberg, Destiny Krueger, Tara Krueger, Kloie Kuhn, Karishma Kumar, Nolan Kunz, Eric Lagrange, Ella Laidig, Sophia Laidig, Hunter Lamers, Abigail Leach, Tyler Legg, Levi Lemley, Tyler Leonard, Tyler Leong, Addison Leveille, Amanda Levie, Jayda Lewter, Adan Longo, Caden Loy, Brielle Lyons, Sofia Macias, Charles Malecha, Madeline Malmberg, Sevasti Malone, Timothy Mannion, Joshua Marcinkevich, Meredith Marshall, Kendall Mattson, Benicio Mazzoldi, Sophia Mazzolini, Alexie McCaustlin, Riana McCrave, Jeffrey McDonald, Broderick McHenry, Jacob McKenna, Cecilia McNair, Ainsley McPhail, Regina Medina, Nathan Menier, Noah Meschke, Owen Meyer, William Michaelson, Jaxon Mikolyzk, Elijah Mills, Megan Mishuk, Sydnee Moe, Avery Moeller, Kylie Mong, Sofia Monn, Mariyana Mork, Ryan Moroso, Piper Morris, Logan Murphy, Ava Naasz, Logan Nathan, Olivia Newman, Mia Ngo, Megan Nguyen, Philix Nguyen, Kendyl Nickles, Nicholas Nollette, Amara Nord, Daniel O’Brien, Isabelle Ohlmann, Arianna Oistad, Keira Olabode, Anton Olson, Kayse Omar, Brynn O’Neill, Aisha Osman, Paige Ostroushko, Matthew Palmer, Ava Parker, Finn Pauna, Emily Paxton, Brynn Pedersen, Madison Pederson, Thaden Pellett-Gilbert, Jonas Petrie, Ethan Pfingsten, Noah Phillips, Virakyouth Pho, Timothy Pinkowski, Sanya Pirani, Srinivasan Prasanna, Annabelle Presly, Gavin Ptak, Francheska Racelis, Eva Alexandria Radcliff, Marie Ramos, Lydia Rand, Andrea Reichwald, John Rhoden, Ella Rose, Hunter Rothenberger, Alexis Sabby, Karlee Salmela, Ian Sanchez-Garza, Kayleigh Sandell, Gabriel Satterlund, Evan Schaible, Olivia Schaper, Josef Schmidt, Gregory Schonhoff, Kelsey Schreiner, Anna Schrier, Morgan Schulze, Emily Schwandt, Brenna Scott, Evan Scott, Katheryn Searcy, Jacob Seeman, Gabrielle Sentyrz, Addyson Seykora, Ava Shallman, Gavin Shaner, Kiralyn Shealy, Caylon Sheffield, Keira Shimota, Lauren Short, Thomas Simmonds, Joshua Smith, Scout Smith, Rose Snodgrass, Riley Spieler, Ella Sprecher, Sophia Stach, Olivia Stegeman, Broderick Stephany, Amanda Stich, Katelyn Stout, Lauren Strane, Himeeka Sunbeeb, Selena Thach, Erika Therwanger, Brooke Thompson, Greyson Thompson, Julia Thoms, Thawun Thongvanh, Ryan Thue, Avery Thurston, Ryan Tian, Olivia Tighe, Caleb Tindal, Jack Tocko, Marissa Tollefsrud, Neeharika Tondapu, Matthew Totten, Jasmine Tran, Khang Tran, Sean Tran, Makayla Trepania, Victor Trinh, Jenna Ulin, Brian Valverde Bustos, Kate Van Leeuwen, Brenna Van Roy, Logan Varcoe, Shou Veng, Noah Vossen, Jade Wald, Lila Wallin, Allyson Wamhoff, Alexander Wang, Amelia Watters, Landon Wentworth, Thatcher Werner, Addyson White, Aidan Wicke, Caroline Williams, Caiden Winick, Lydia Winick, Yasmeen Witt, Caleb Woodson, Kaitlyn Wynn, Benjamin Yost, Griffin Young, Lauren Zahn, Joshua Zimmerman, Marisa Zuehlke

Events

Recommended for you